Versiyon Geçmişi ve içerdiği yenilikler;

v.2.7
Kaynağı kısıtlı olan PDA kullanıcıları için tek bir ezan dosyası ile vakit ezanı okuyabilme özelliği geliştirilmiştir. Kaynak sıkıntısı olmayan kullanıcılarımız hervakitte farklı ezan okunmasını sağlayabilmeleri için ezan1.mp3 , ezan2.mp3 , ezan3.mp3 , ezan4.mp3 ve ezan5.mp3 dosyalarını da kullanabilmektedirler. Temel olarak farklı ezan sesi duymak istediğiniz vakitler için bu ezan dosyalarından biri yada hepsini programın çalışma dizinine koymanız yeterli olacaktır. Aksi halde ezan.mp3 dosyası ilgili vakite ait ezan olmadığı durumda çalınacak ezan sesi olacaktır. 44 Ülke ve şehirlerinin eklendiği ön tanımlı ezan vakti hesaplama özelliği eklendi. Bu özellikle birlikte GPS cihazı bulunmayan yada bulunduğu yerin GPS bilgilerini bilmeyen kullanıcılar için ülkeler ve şehirler listesinden seçimi yapması yeterli olacaktır.

v.2.6
Dil seçeneği eklendi. İngilizce olarak kullanım sağlandı. Seher vakti uyandırma ile ilgili iyileştirme sağlandı. Genel ayarlar bölümü düzenlendi.

v.2.5
İkindi Kerahat vakti hatırlatma süresi 55 dk. olarak ayarlanmıştır. Uyarı geldikten sonra, gerçek Kerahat vaktinin girmesine 10dk. bir süre daha kalmaktadır. Teheccüd namazı için Seher vakti başlangıç saatine opsiyonel olarak 30dk. istenirse eklenerek, Seher vakti uyarısını vakti girdikten 30dk. sonra alabilmek mümkün olmaktadır.(Bu seçenek seçildiğinde Ek Uyarı sayısına 6 uyarı adedi otomatik ekler.) Aktif uyarılar listesi biraz daha zenginleştirildi. Ana ekrandaki bilgi menüsü kısa yoldan ayar menüsü olarakta kullanılıyor. Titreşim Açık-Kapalı olduğ bilgisi, Seher vakti uyarısının ne şekilde olduğu bilgisi şeklinde tanımlandı. Hesaplamalar bölümüne Aktif hesaplama yapılan Metod ismi seçili olarak gösterilmektedir. Ezan vakitleri geldiğinde ekranda Kabe fotoğrafının yer aldığı hatırlatma ekranı ve vakit bilgisi verilmektedir. Vakit bilgilerinin üzerine tıklayarak ayar yapılması iptal edilip menü içine aktarıldı.

v.2.4
Ek uyarılar çalma sayısı normal vakitlerin çalma sayısından ayrı olarak girilebiliyor. Sadece İkindi Kerahat uyarısı normal vakit için girilen çalma adedine bakıyor. Vakit hatırlatma Şekli eklendi. Wav seçeneği öğle vakti ile Yatsı vakti arasındaki 4 vakitte sesli uyarı yapar/ezan okumaz, Ezan seçeneği seçildiğinde 5 vakit ezan okumaya devam eder. Ezan vaktinde çalınması için yeni bir sesli uyarı dosyası tanımlandı. vakitler.wav dosyası ezan vakitlerinde çalınacak olan ses dosyası olarak tasarlanmıştır.

v.2.3.b
ufaktefek hatalar düzeltildi. vakit ezanı okuduktan sonraki uykuya geçme süresi, okuduğu ezan dosyasının büyüklüğüyle doğrudan ilgili olarak bekleme süresi kısaltıldı. Telefonun enerjisini daha verimli kullanması sağlandı. Program otomatik kapanma işaretli ise ekranda açıkkenki bekleme süresi 3dk. başlangıç değeri olarak güncellendi. Otomatik kapanma işaretli ve boşta bekliyorsa cihaz 3dk. sonra kendini kapatıyor.

v.2.3
popupmenu eklendi, formun herhangi bir yerine stylus (çubukla) basılı tutulduğunda daha detaylı işlemler yapabilmek için ayrı bir menü açılıyor. Genel Ayarlar menüsü eklendi, bu menüden değişik Vakit hesaplama metodları ile hesaplama yaptırılabiliyor, Sadece ezan vakitleri değil bunun yanında Ek Uyarılar olarak Seher Vakti başlangıcı, İşrak vakti başlangıcı, Duha vakti başlangıcı ve İkindi Kerahati başlangıcının 5 dk. öncesi isteğe bağlı Ek uyarılar listesi oluşturuldu, işaretli olan uyarı vaktinde tanımlanmış adet uyarı sesi hatırlatma olarak çalıyor. Vakitlerle ilgili +/- kalibrasyon yapabilme özelliği eklendi. Öğle'ye 20 dk. kala ve Akşama 45 dk. kala ekranda gelecek vakite ait uyarı bordo renginde dikkat çekecek renge dönüşüyor. Ana ekranda Nafile namazlar bölümü popup ekranında görüntülenerek vakitlere bağlı nafile namaz ve vakit saati hesaplarını sunmaktadır. Vakite bağlı hatırlatmalar ile namaz vakti öncesi hatırlatmalar birbirinden farklı olması için nafile.wav isminde bir sesuyarı dosyası yapılmıştır. Programın çalıştığı dizine nafile.wav isminde bir dosya kopyalamanız yeterli olacaktır. Titreşim özelliği eklendi. Sesli hatırlatmaların yanında titreşimle de hatırlatmalar desteklenebiliniyor.

v.2.2
Şafi Mezhebindeki arkadaşlar için opsiyon eklendi. Bu kutucuk işaretlendiğinde sabah ezanını İmsak vaktinde okur, işaret kaldırıldığında ise Güneşin doğmasına 1 saat kale Hanefi Mezhebine göre ezan okur. Enlem/Boylam bilgisinden gün sonu, bir sonraki günün vakitlerini 'O.Hesap'lamadaki bug düzeltildi. O.Hesap yanında hangi güne ait vakit olduğu bilgisi eklendi.

v.2.1
Vakit öncesi ve sonrası sesli hatırlatma aktif edilmiştir. İstenilen süre önce ve adette ön hatırlatma yapılabilmektedir. Her vakit için farklı ezan seçeneği aktif olmaktadır. Arkaplanda vakit geldiğinde otomatik hatırlatmayı yapmaktadır. Hatırlatma işlemi bitince istenirse programın otomatik kapanması seçenekle sağlanabilmektedir. Otomatik hesap seçeneği ile Diyanet işleri hesaplarıyla uyumlu enson kullanılan ENLEM-BOYLAM bilgisinden güne ait vakti getirir. TimeZone değerleri tüm dünyayı kapsayacak şekilde düzenlenmiştir. Sabah ezanını Hanefi mezhebine uygun (Güneşten 1 saat önce okur.)

v.2.00
Mobile telefonda yada harici GPS (Bluetooth) ile bağlı olma durumunda otomatik enlem boylam bilgilerinden ezan vaktini Diyanet işleri hesaplamasına uygun olarak hesaplamaktadır. TimeZone eklendi. GPS geçerli uydu sayısı görüntüleniyor.

v.1.7
Enlem ve boylam bilgilerinden Diyanet işleri başkanlığı hesaplarına uygun olarak ezan vakti hesaplar.