Kurulum Dosyalarını İNDİR

Eğitim

 

Destek

 

    

 

Windows Mobile İçinVakitlerPDA ver 2.7 Ezan ve Kıymetli Vakitler

Click Here For English Translation

 Vakitler Yazılımı PDA Versiyonu için; (Windows Mobile PDA versiyonlarında çalışır.)

Son Güncelleme Tarihi : 18.Temmuz.2009  16:43 

 

 

 

Versiyon geçmişi ve yenilikler için buraya tıklayabilirsiniz. En yeni beta versiyon V.2.8.10 (18.12.2010 12:04)

VakitlerPDA TAMAMEN
ücretsiz olup, tüm ihtiyacı olanlara faydalı olma niyetiyle oluşturulmuştur.

Kullanımı için kurulum gerektirmeyen küçük ama kullanışlı bir yazılım olduğuna inandığımız programı tamamen ücretsiz olarak paylaşmaktayız.

Yazılıma Ait Temel Özellikler;

=> Yüklemeden önce nasıl çalıştığını merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. <=

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GPS destekli (GPS üzerinden enlem-boylam bilgilerini otomatik alır ve anında bulunduğunuz yerin vaktini Diyanet İşlerine uyumlu olarak hesaplar. Herhangi bir internet bağlantısına gerek kalmaksızın bu işlemi yapmaktadır. Bilinen GPS noktalarını elle girerek de hesaplatma yapılabilmektedir. Bulunduğunuz yerin Enlem/Boylamını bilmiyorsanız; http://www.Vakitler.NET adresimizden enlem ve boylam bilginize erişebilir, web üzerinden de kıble açısı, ezan vakitleri bilgilerine erişebilirsiniz.)

Kıble yönünü bulmak için http://www.qiblalocator.com/ adresini tavsiye ederiz.

Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinden, yada elle girebileceğiniz vakitler windows CE tabanlı PDA lerinizde kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz yazılım;

Yazılım ekran görüntüleri;

     

 Ezan Vakitleri Ekran Görüntüleri

 

     

Ezan Vakitleri ile birlikte Kıble Açısı da hesaplanır.

Enlem ve Boylam bilgileri Elle girilebilir yada GPS varsa otomatik bilgi alabilmesi sağlanabilir.

GPS Pusulası ile çalıştırdığınız anda doğrudan size bulunduğunuz yere ait Kıbleyi gidiş yönünüze göre gösterecektir. Kırmızı işaretçinin ucu Kıble yönüdür. Telefonunuzu çevirmeye gerek kalmadan okun ucu size kıbleyi gösterecektir. Bu yazılım Maike Wiege ile birlikte ortak geliştirilmiş olup, vakitlerPDA için özel bağlantı sağlayan ve ücretsiz kullanıma vakitlerPDA içinden erişimi düzenlenen bir pusula yazılımıdır.

(Ver2.8.10 Beta) [Beta yazılımı kurulum dosyası içermez, Ver.2.7 ön kurulum gerektirir. Yükleme tamamlandıktan sonra aşağıdaki yönergeleri yapmanız gerekir.]

Cihazınızda GPS'iniz varsa yada Bluetooth ile GPS bağlantısı kurabiliyorsanız artık kıble yönünü bulunduğunuz tüm ortamlarda sorunsuz görebileceğiniz GPS pusulamız devreye alınmıştır,
Maik Wiege kardeşimle çalışmalarımız sona ermiş olup aşağıdaki adresten çekebilirsiniz.
http://vakitler.net/others/GpsPusula.zip (449kb.)

Dosyamızı doğrudan VakitlerPDA'yı kurduğunuz dizinin içine açmanız yeterli olacaktır. VakitlerPDA yazılımı içinden herhangi bir şifre gerektirmeden erişim mümkün olup, GPS Pusula -> GPS ile Kıbleyi Bul başlığı altından VakitlerPDA yazılımımızdan erişiminiz kullandığınız dile göre mümkün olmaktadır.

 

BETA VERSIYONA AİT DOSYAYI İNDİRDİKTEN SONRA:
(Daha önce kurulum dosyasından kurulum yapılmış olmalıdır.)
Daha önce kurduğunuz VakitlerPDA dizinine doğrudan bu zip dosyayı açarak kopyalamanız yeterli olacaktır.

Beta versiyonla birlikte GPSSpot Kıbleyi gösteren gps pusula, GoogleMap üzerinden hiç hareket etmenize gerek kalmadan kıble uydu resmi GSM/Wifi üzerinden telefonunuza gelmektedir. GSM kullanırsanız, GPRS data miktarı kadar ücretlendirileceğinizi unutmayın. Wi-Fi herzamanki gibi ücretli değil.

Menüye GPS Pusula diye bir bölüm eklendi bu bölüm altından 2 yeniliğe erişebilirsiniz.

GPS'i olmayan kardeşlerimiz, elle GPS verilerini girdiğiniz yerden Kıble açısına tıklayarak kıble bilgisini içeren google fotoğraflı kıble gösterimine de sahip olabiliyorlar.

 GoogleMap üzerinden internet bağlantısı kullanarak kıbleyi

kırmızı hat çizgi ile görebilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile uyumlu hesaplanmaktadır.

GPS hesabı yapıldığı için Vakitler, +/-1 dk. bazı vakitlerde fark olabilir.

(Tam bulunduğunuz yere ait namaz vakitleridir.)

 

 

 

 

Yazılım yükleme adresleri;

v.2.7

cab kurulum dosyası 1 adet ezan ve 2 adet uyarı ses dosyası tamsürüm kurulum içerir, cep telefonunuza atıp, attığınız yerden çalıştırmanız yeterlidir, tüm kısayollar otomatik olarak oluşturulacaktır. Kurulum sonrası Başlat/başlangıç bölümünden yada Programlar bölümünden yazılıma ait kısa yola erişebilirsiniz.

VakitlerPDAsetup.CAB

1. Alternatif Kurulumlu Yükleme Adresi   (2.4Mb.)

2. Alternatif Kurulumlu Yükleme Adresi   (2.4 Mb.)


(Sadece VakitlerPDA.exe dosyaları bulunmaktadır. MP3, wav dosyaları içermez..Kurulu programın güncellemeleri için tavsiye ederiz.)

v.2.7

      VakitlerPDA.exe

1.Yükleme Adresi   (964 Kb.)

2.Yükleme Adresi   (964 Kb.)

Kurulum Hakkında: sadece VakitlerPDA.exe dosyası çektiyseniz, yükleme adresinden çekeceğiniz dosyaları doğrudan PDA'inizdeki varolanla yerdeğiştirmeniz yeterli olacaktır. İlkkez kullanacaksanız, ses dosyalarına ihtiyacınız olacaktır.

NOT: Compact Frame Work 2.0 yüklü olması gereklidir. Compact FrameWork 2.0 Bilgisayarınızdan doğrudan PDA'inize yüklemek için bu programı indirip bilgisayaranızda çalıştırın. (39Mb.) PDA'nızın bilgisayarınıza takılı olduğunu ve PDA'nıza bilgisayarınızdan erişilebildiğini öncelikle test ediniz.

GPS Bilgisi sorunsuz alınabilmesi için aşağıdaki ayarlama PDA üzerinden yapılması gerekmektedir;

 

Başlat -> Settings -> Sistem

        

GPS Ayarları bölümünden sizdeki GPS hangi bağlantı noktasına bağlı ise bunu değiştirerek seçiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VakitlerPDA.exe  yanında çalması istenen dosyalar listesi (Full kurulum dosyası VakitlerPDAsetup.CAB bu dosyaları içermektedir.)

Yazılımın hervakit farklı ezan okuması sağlanabilir. sırasıyla 1 sabah ezanı, 2 öğle,..5 yatsı ezanıdır. (Bu özellik v.2.1 den öncesinde yoktur.)

Ses dosyalarını hazır kullanmak isterseniz buradan çekebilirsiniz. (12.3 Mb.), yantarafta görülen resimdeki dosyalardır. Ezanlar her vakte uygun makamdadır. uyari.wav vakitten önce duymak istediğiniz ikaz sesidir. nafile.wav ise ek uyarılar listesindeki uyarılar için ikaz sesidir.  vakitler.wav dosyası ezan çalınmadığı durumlarda vakiti hatırlatan ses dosyasının adıdır. Bu dosyalar beğendiğiniz farklı .wav ses dosyalarıyla isimleri aynı kalmak şartıyla değiştirilebilir. (Büyük küçük harf duyarlıdır.) Aşağıda alarm ve uyarıların çalındığı kronolojiyi görebilirsiniz.

 

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazılım Kullanımı Hakkında Bilgi;

 Hatırlatmalar ve Ezan okuma periyodunda çalınan dosyalar, uyarı alarmları:                                   (Vakitte ve Önce Seçenekleri işaretli ise)

 • Seher Vakti işaretli ise : nafile.wav (Genel Ayarlarda belirtilen adette, hesaplanan zamanında hergün değişir. Teheccüd vaktinin en kıymetli zamanının başlangıcı olan seher vakti bilgisidir.)
 • 30dk. Ekle işaretli ise : nafile.wav (Genel Ayarlarda belirtilen adette, hesaplanan zamanında hergün değişir.) + 6 fazladan  uyarı çalar.
 • Sabah Ezanı öncesi : uyari.wav  (Belirtilen dk. önce ve adette)
 • Sabah Ezanı (ezan1.mp3 varsa bu dosya çalar yoksa, ezan.mp3 dosyası çalar)
 • Sabah Namazı vakti sonu olan, Güneş Doğuş başlangıcı : vakitler.wav (Belirtilen dk. önce ve adette)
 • İşrak işaretli ise : nafile.wav (Genel Ayarlarda belirtilen adette, hesaplanan zamanında hergün değişir. Güneş doğusunun tamamlandığı, sabah kerahat vaktinin son bulduğu zaman.)
 • Duha işaretli ise : nafile.wav (Genel Ayarlarda belirtilen adette, hesaplanan zamanında hergün değişir.)
 • Öğle ezanı önce : uyari.wav  (Belirtilen dk. önce ve adette)
 • Öğle ezanı : WAV seçili ise Uyarı adedi kadar uyari.wav, Ezan seçili ise (ezan2.mp3 varsa bu dosya çalar yoksa, ezan.mp3 dosyası çalar)
 • İkindi ezanı önce : uyari.wav  (Belirtilen dk. önce ve adette)
 • İkindi ezanı : WAV seçili ise Uyarı adedi kadar uyari.wav, Ezan seçili ise (ezan3.mp3 varsa bu dosya çalar yoksa, ezan.mp3 dosyası çalar)
 • İkindi kerahat işaretli ise : Kerahat vakti girmesine 55dk. kala nafile.wav (Genel Ayarlarda belirtilen adette, hesaplanan zamanında hergün değişir.)
 • Akşam ezanı öncesi : uyari.wav  (Belirtilen dk. önce ve adette)
 • Akşam ezanı : WAV seçili ise Uyarı adedi kadar uyari.wav, Ezan seçili ise (ezan4.mp3 varsa bu dosya çalar yoksa, ezan.mp3 dosyası çalar)
 • Yatsı ezanı öncesi : uyari.wav  (Belirtilen dk. önce ve adette)
 • Yatsı ezanı : WAV seçili ise Uyarı adedi kadar uyari.wav, Ezan seçili ise (ezan5.mp3 varsa bu dosya çalar yoksa, ezan.mp3 dosyası çalar)

Yazılımda yer alan sarı renkli Tarih/Saat bilgisi bir sonraki alarmın verileceği zamanı bilgilendirmek üzere yazılımın ana ekranın sağ alt köşesinde gösterilmektedir. Kerahat vakitlerinin tamamında ekranda bir sonraki vakti gösteren simge bordo renkle gösterilmektedir.

 

Etiketler : cep ezan , ezan cebe , ezan cepte , cepte ezan , cep ezan 2009 , cep için ezan , ezan cep , cep ezan vakitleri , cepden ezan dinleme , ezan saatleri, cep telefonu ucretsiz , ezan cep icin , cep telefonunuz ezan , cepten ezan , ezan dinleme cepten , cep için ezan programi , cep ezan programi , 2009 ezan cepte , cep telefonunda ezan okuma programi ,gps pusula, windows mobile pusula, wm6 pusula, gps ile kıble tayini

 

VakitlerPDA Destek;        Diyanetten veri alırken hata oluştu mesajı alıyorsanız, diyanetteki değişiklikten kaynaklanıyordur. Lütfen güncel 18ARALIK2010 versiyonu
esKinin üzerine kopyalayarak v.2.8.10 kullanınız. Buradan indirebilirsiniz.
  Yazılım yükleme adresinden programı çektikten sonra çalıştıramıyor, hata mesajı alıyorsanız.;
     Yazılım yükleme adresinden programı çektikten sonra çalıştıramıyor, "VakitlerPDA hata" mesajı alıyorsanız.;
 • Muhtemel sebebi Compact frame work 2.0 yüklü olmamasıdır yada Telefonunuz SmartPhone olabilir,
 • Bölgesel ayarlar seçeneğinden Türkiye/Türkçe ayarları ve tarih ayıracını "." olacak şekilde ayarlayınız.
 • Tarih formatı Gün.AY.YIL (16.06.2009) Saat Formati (24:00 saat şeklinde) olmasını tavsiye ederiz. 
 • Yazılım şuan için SmartPhone' larda çalışmamaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


vakitler.net hakkında
 

 

 

 

 

cep telefonu için ezan programı,ezan vakitleri,pda ezan programi